Wersja językowa: Polska Detusche English

Magnolia - Ośrodek rehabilitacyjno-rekreacyjny

Odchudzanie - Kuracja życia

Rezerwacja On-Line
Rezerwacja On-Line


 

                          Kuracja życia - dieta oczyszczajaco - odkwaszajaca

Rozwój cywilizacji i związany z nim pęd do doskonałości, brak czasu dla siebie, spowodował, że nie słuchamy już swojego ciała. Najważniejszą sprawą jest  zdobycie środków na życie, zrobienie kariery, wybicie się ponad przeciętność. Jakże fatalne jest to w skutkach.

 

 Jeżeli należysz do osób, którym zależy na :

 • zdrowiu
 • prawidłowej wadze
 • prawidłowym odżywianiu
 • ograniczeniu lub zaprzestaniu używania leków
 • wyeliminowaniu toksyn, pasożytów, bakterii

                 TO NASZA KURACJA ŻYCIA SKIEROWANA JEST DO CIEBIE

                                             przed        ..    i po diecie         

W wyniku nieprawidłowego żywienia, nałogów, zaniedbań w zakresie kultury fizycznej, zażywanych leków dochodzi do zatrucia organizmu. Nasze ciało coraz słabiej broni się przed nadmiarem toksyn, które atakują jako pierwsze tkankę łączną, organy wydzielania wewnętrznego, ostatecznie doprowadzając do stanu przewlekłych chorób.

      RYZYKO CHORÓB POWSTAŁYCH W WYNIKU BŁĘDÓW ŻYWIENIOWYCH

 alergie, apatia, astma oskrzelowa, ból głowy, choroby nerek, serca i układu krążenia , stawów (reumatyzmu), cukrzyca, dna moczanowa, dolegliwości oczu, jelitowe, zębów i dziąseł, miażdżyca, nerwobóle, nieżyt żołądka, osłabienie układu odpornościowego, osteoporoza, schorzenia skóry i włosów, uszkodzenia krążka międzykręgowego, wrzód dwunastnicy, zaburzenia psychiczne, zgaga, zmęczenie i wyczerpania i wielu innych.

                                                     NASZA FILOZOFIA

Metoda nasza polega na przestawieniu organizmu z żywienia egzogennego na endogenne (wewnętrzne), tj. organizm korzysta z energii, która została zmagazynowana w formie tkanki tłuszczowej, substancji balastowych oraz chorych komórek i tkanek. Zmiana ta powoduje, że organizm zużywa własne złogi tłuszczu, zwyrodniałe białka, cholesterol. Uruchomienie tego procesu sprzyja cofaniu się miażdżycy, otyłości i chorób cywilizacyjnych .

                                      ODTRUWANIE PRZEZ ODŻYWIANIE

 

Chcąc przywrócić zdrowie każda z osób podejmująca się terapii musi przejść odpowiedni post lub w niektórych przypadkach głodówka.

Bazę żywieniową stanowią niektóre warzywa i owoce. Warzywa są nie tylko skutecznym środkiem zapobiegającym zakwaszeniu organizmu ale istnieje ogromny związek między odpowiednio dobranymi warzywami a występowaniem pewnych chorób przewlekłych. Błonnik zawarty w roślinach przyspiesza ruch jelitowy, wchłania :wodę, toksyny, metale ciężkie i cholesterol napływający z żółcią. 

 


Kurację zgodną z grupą krwi rozpoczynamy najlepiej od zaangażowania się w dietę przygotowaną na ogół na 1-2 tygodnie przed przyjazdem do ośrodka.

 

 
Należy pamiętać jednak że Kuracja nie jest dietą odchudzającą tylko leczniczą oczyszczającą organizm , a jej efektem ubocznym jest utrata wagi.

Często odczuwa się osłabienie, głód, ból głowy, skoki temperatury, rozdrażnienie, zaburzeń czucia, obrzęki po stanach zapalnych . Osoby odczuwają silny ból w miejscach w których w przeszłości miały problemy zdrowotne, np. spotęgowany ból w stawach, palucha dużego ( w przypadku artretyzmu).

                                             KRYZYSY OZDROWIEŃCZE

Ich intensywność wiąże się z ilością nagromadzonych toksyn, złogów i zwyrodnień. Jest to stan przejściowy, który z upływem czasu mija. Czas potrzebny do ozdrowienia jest uzależniony od rodzaju schorzenia. Objawy chorób zwyrodnieniowe stawów mogą ustąpić po 6 tygodniach stosowania diety.

                                                  OKRES OZDROWIEŃCZY

Przy prawidłowo prowadzonej kuracji pod nadzorem lekarza następuje okres ozdrowieńczy. Pierwszym symptomem jest utrata wagi. Im wyższa waga początkowa tym większy jest spadek wagi. Obserwuje się spadek wagi w granicach od 10 do 20% wagi w pierwszych 2-3 tygodniach stosowania diety.

Kuracja życia zdaniem naszych klientów przywraca radość życia. Większość z nich odwiedza ośrodek 2-3 razy do roku. Ich zdaniem nie można sobie odmówić przyjemności bycia lżejszym i sprawniejszym nie tylko fizycznie ale i umysłowo.Pobyt w naszym ośrodku ma przekonać pacjenta osłusznosci jego wyboru i udzielić wskazówek odnośnie dalszego etapu odkwaszania organizmu w warunkach domowych.

Nadzór lekarski jest niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia diety, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na proces oczyszczenia. Na ogół występują trzy wyraźne etapy

 •  ostrej detoksykacji
 •  niewielkiej kwasicy
 •  wyraźnego ozdrowienia
                                            ZAKOŃCZENIE KURACJI

Po zakończeniu kuracji najważniejszym momentem jest powrót do żywienia zewnętrznego, który obejmuje stopniowe rozszerzenie diety. Istotnym jest wprowadzanie nowych produktów do menu żywieniowego ściśle wg wskazań lekarza. Pozwoli to uniknąć powrotu do wcześniejszych zaburzeń oraz efektu jo-jo.

co uzyskujemy dzięki diecie:

 • bardzo wyraźną poprawę stanu zdrowia
 • ustąpienie wielu chorób przewlekłych ( przy systematycznym prowadzeniu kuracji
 • wzmocnienie narządów odtruwających
 • eliminację przewlekłych stanów zapalnych
 • oczyszczenie organizmu z nagromadzonych trucizn i obumarłych grzybów - Stworzenie niekorzystnego środowiska poprzez wzmocnienie układu pokarmowego oraz układu immunologicznego
 • zmianę stylu życia
 • wyraźne wizualne odmłodzenie 

Celem naszej kuracji jest utrzymanie jak najlepszego stanu zdrowia i pełnej niezależności przez całe życie, aż do jego zakończenia po odpowiednim, tj. bardzo długim życiu. Wiek pacjenta nie ma znaczenia w chwilach rozpoczęcia kuracji jeżeli tylko nie ma istotnych przeciwwskazań:

Czynna gruźlica, nadczynność tarczycy, niedoczynność nadnerczy, ostra porfiria, ciężka niewydolność serca, nerek i wątroby, depresja, psychozy, zaawansowane choroby nowotworowe.


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kuracji osoby zdecydowane odmienić swoje życie